Trzy Aplikacje, które sprawią, że pobyt w Pałacu będzie jeszcze lepszy!
Przygotowane przez Jamie Patterson Chojnacki
Tak bardzo jak jesteśmy zwolennikami kultury wolnego życia, nie jesteśmy w stanie zaprzeczyć, że nowoczesna technologia ma wiele zalet, szczególnie, gdy tyczy się to innowacyjnych aplikacji, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. Istnieje kilka takich aplikacji, które chcielibyśmy szczególnie polecić naszym gościom, którzy są zainteresowani dogłębnym poznaniem otoczenia podczas pobytu w Pałacu Osowa Sień.
1.SkyView Lite
SkyView Lite zapewnia wyjątkowe i bardzo wciągające doświadczenie dla amotorów obserowania gwiazd. Jest to świetna aplikacja dla przyjaciół, rodzin i romantyków, którzy zaczynając swoją przygodę z astronomią chcą odkryć niebo. Korzystanie z aplikacji jest bardzo łatwe i intuicyjne (czytaj: wskaż i kliknij, przyjazne dla użytkownika).
Aplikacja korzysta z aparatu w smartphonie, aby wskazać różne konstelacje i inne perełki, które morzemy dostrzec na niebie. Przy użyciu aparatu, aplikacja łączy punkty na niebie i pokazuje widoczne gwiazdozbiory takie jak np. konstelacja Lwa, Raka czy Barana. Dużym plusem jest to, że oprócz wskazania konkretnych połączeń gwiazd, pojawia się także opis, dzięki czemu wiemy na co patrzymy.
W Osowej Sieni, tak jak i w innych miejscach z dala od miasta, możemy cieszyć się nocami z przejrzystym niebem. Zachęcamy państwa do zainstalowania tej aplikacji podczas następnego pobytu w Pałacu Osowa Sień, aby Wasze doświadczenie było jeszcze bardziej ekscytujące. Najprzyjemniejsze jest korzystanie z tej aplikacji podczas spaceru w godzinę duchów lub w zaciszu własnego balkonu w jednym z naszych ekskluzywnych apartamentów takich jak: Blumen für Magritte, czy Venezianischer Verführung. W lecie, polecamy wpatrywać się w niebo ze swojego ulubionego miejsca na terenie pałacowego parku, leżąc na miękkim kocu i delektując się wybornym winem.
Oczywiście, aplikacja działa w każdym miejscu, gdzie jest bezchmurne niebo. Nie trzeba zatem czekać na przyjazd do naszego Pałacu i można skorzystać z tej aplikacji już teraz patrząc przez okno lub z własnego ogrodu.
2.Plantsnap
Jedna z naszych dobrych przyjaciółek jest ekspertem w dziedzinie drzew i wie o nich znacznie więcej niż my. Niestety, skoro mieszka ona w Kanadzie, nie możemy do niej wydzwaniać za każdym razem, gdy chcemy się dowiedzieć, czy jakiś kwiat jest jadalny lub czy to konkretne drzewo pochodzi z Europy (czy może z jakiegoś egzotycznego miejsca?). Na całe szczęście, znaleźliśmy aplikację Plantsnap, z której korzystamy non stop, gdy jesteśmy w pałacowym parku (ponieważ w tym miejscu zawsze znajdziemy coś nowego co akurat kwitnie).
Ci, którzy odwiedzili nasz Pałac choć raz, będą wiedzieli o czym mówimy. Można tu znaleźć wiele różnych drzew – młodych i starych – które są charakterystyczne dla ogromnego 4Ha terenu. Dookoła Pałacu znajdują się lipy, dąby, osiki, jodły, kasztany i cedry – a to nie wszystko… W dwóch sadach możemy znaleźć przeróżne drzewa owocowe oraz egzotyczne kwiaty, które wyrastają w zależności od sezonu, a czasami co tydzień kwitnie inna odmiana. Są tutaj też liczne krzewy i zarośla, których wiele osób nawet nie dostrzega. I to właśnie ten moment, gdy aplikacja Plantsnap przychodzi z odsieczą. Po zainstalowaniu aplikacji, wystarczy tylko zrobić zdjęcie zielonemu punktowi, który chcemy sprawdzić i… voilà.
W aplikacji najbardziej podoba nam się to, że jest dziecinnie łatwa w użytku. Oprócz tego, dostarcza szczegółowy opis roślin, dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej o parku i zagłębić się w jego filozofię, która mogła wpłynąć na pierwotne zagospodarowanie przestrzeni i wybranie wielu niesamowitych, egzotycznych roślin, które rosną tu od wieków. Oczywiśćie ta aplikacja nie służy tylko podczas pobytu w Pałacu. Można z niej korzystać w innych miejscach lub nawet w domu. Plantsnap może okazać się przydatny, gdy wybierzemy się do lasu na zbiory – dzięki aplikacji dowiemy się, czy nasze zdobycze są jadalne czy trujące.
3.Radiooooo
W naszych sercach od zawsze było specjalne miejsce dla muzyki z poprzedniego wieku, kultury wolnego życia i frywolnych przyjęć przy dobrej kolacji lub takich postacji jak Gatsby. Jeśli są Państwo miłośnikami muzyki, kultury lub historii tak samo jak my – ta nowa aplikacja to będzie strzał w dziesiątke, ponieważ łączy ze sobą wszystkie trzy elementy.
Właściwie, Radiooooo jest platformą dla słuchaczy, którzy pragną słuchać ulubionej muzyki z konkretnego czasu i miejsca na świecie. Chcieliby Państwo przejechać się po Paryżu w latach 1920? A może bardziej zachęcający wydaje się spacer ulicami Warszawy w 1960? Z Radiooooo tego typu muzyczne podróże są możliwe. Najlepsze jest to, że wcale nie trzeba mieć spartphona, aby móc korzystać z tej aplikacji(tak tato, piszę to z myślą o Tobie). Wybór należy do nas, możemy skorzystać ze strony internetowej Radiooooo.com lub z aplikacji.
Będąc w pałacu, pobraliśmy tę aplikację na smartphona, abyśmy mogli, poprzez bluetooth, połączyć nasze głośniki i cieszyć się znakomitą muzyką zawsze, gdy jesteśmy w środku lub na zewnątrz. Nasze ulubione playlisty są z lat pomiędzy 1910 a 1950, a ostatnio odkryśliśmy, że Radiooooo nadaje oryginalną muzykę, która była grana na Titanicu. Ta playlista gwarantuje niesamowite wrażenia, dlatego też wybraliśmy ją, aby nadała niepowtarzalnego uroku podczas naszej tegorocznej Wielkanocnej kolacji we dwoje na świeżym powietrzu.
Jeśli skorzystają Państwo z poleconych aplikacji, prosimy poniżej o komentarz z Waszymi wrażeniami.
Jeśli znają Państwo inne aplikacje godne polecenia, prosimy o informację w komentarzu poniżej.
Spraw, aby Twój pobyt w Pałacu w Osowej Sieni stał się jeszcze bardziej magiczny. Wynajmij pianistę, który swoimi dźwiękami zabierze Cię w podróż dookoła świata oraz stworzy niepowtarzalne tło dla Twojej uroczystości.